» Ornecianin wygrał konkurs krzyku w Gołdapii

XVI Konkurs krzyku w Gołdapii

Takiej ilości zawodników na XVI Konkursie Krzyku chyba nikt się nie spodziewał. W ubiegłym roku do rywalizacji zapisało się 169 osób, w tym roku aż 297 (143 panie i 154 panów)! Jak co roku uczestnicy byli zarówno z różnych miast Polski, jak i ze świata. Impreza odbyła się dziś w Gołdapi w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśny Zakątek” na Jeziorem Gołdap.

W kategorii kobiet z wynikiem 138,9dB wygrała Paulina Sakowicz z Warszawy. Drugie miejsce zajęła Barbara Ostaszewska z Białegostoku (138,8dB), trzecie Paula Jadeszko z Gołdapi (138,7dB). Jak że organizatorzy przygotowali nagrody dla pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek, a kolejny wynik (138,6dB) uzyskały trzy krzykaczki, potrzebna była dogrywka. Najlepiej w niej krzyczała Dagmara Stanek z Sopotu, która zajęła czwarte miejsce. Piąte przypadło Ewelinie Galińskiej z Gołdapi, a szóste Natalii Dadurze, także z Gołdapi.

W kategorii mężczyzn najlepszy rezultat uzyskali Mirosław Mańkowski z Ornety i Jarosław Raczyński z Pruszkowa – po 138,7dB. Tu także potrzebna była więc dogrywka. Lepszy wynik uzyskał w niej pan Mirosław i to on został zwycięzcą konkursu w kategorii mężczyzn. Trzecie miejsce zajął Paweł Mozalewski (Gołdap, 138,6dB), czwarte Andrzej Szumlański (Banie Mazurskie, 138,5dB), piąte Roman Gajdamowicz (Szczecin, 138,3dB).

Najlepsze piątki w obu kategoriach otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody. Organizatorzy przygotowali też nagrody w dodatkowych kategoriach. Otrzymali je:

  • Maciej Wachowski z Wrocławia – był uczestnikiem konkursu, który przyjechał z najdalszej części kraju,
  • Jan Datta ze Szczecina – był najstarszym uczestnikiem konkursu (60lat),
  • Dawid Simonelli z Italii – był uczestnikiem z najdalej oddalonego miejsca od Gołdapi.

W trakcie imprezy odbył się również konkurs na najładniejszy wiersz o „Leśnym Zakątku” i konkursie krzyku. Jury najwyżej oceniło ten, który napisała Halina Słomka z Gołdapi. Drugie miejsce zajęła Dagmata Stanek z Sopotu, a trzecie Natalia Grudzińska z Gołdapi.

W przerwie między konkursem kobiet i mężczyzn odbyła sie loteria fantowa, w której każdy los był wygrywający. Nagrodą główną był w niej odkurzacz. Dzieci zabawiał klaun Jarosław Olszewski. Organizatorzy przygotowali też darmowy bigos dla dorosłych i lizaki dla dzieci.

Organizatorami XVI Konkursu Krzyku byli Gołdapska Rada Sportu i Kompleks Wypoczynkowy „Leśny Zakątek”. Imprezę prowadził znany gołdapianom Stanisław Luty. Nad poprawnością jego przebiegu oraz badaniem natężenia krzyku czuwały panie ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ełku. Patronat honorowy na konkursem objął wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Patronem medialnym był Portal GOLDAP.INFO

Galeria zdjęć z konkursu: zobacz
Źródło: http://www.goldap.info


Przeczytaj poprzedni wpis:
Witamy

Witamy Państwa w nowej odsłonie strony kwiaciarni Frezja. Mamy nadzieję, że nowa strona jeszcze bardziej ułatwi Państwu kontakt z naszą...

Zamknij